Car Detection Solutions тўртта лотда ғолиб деб топилди
Вазирлар Маҳкамасининг "йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш соҳасига хусусий секторни жалб этиш бойича қўшимча чора-тадбирлар тоғрисида 2021-йил 21-апрелдаги 232-сон қарори (ВМК-232) асосида ҳамда 2023-йил 17-18-апрел кунлари "Электрон ауксион" Электрон савдо майдончасида компаниямиз ўрнатиш учун ўринлар сотиб олиш ауксионида иштирок етди. Фото ва видео кайд этиш махсус автоматлаштирилган дастурий-техник воситалари. Қулайлик учун ушбу расмий атама "електрон ким ошди савдоси" сайтида радар ва камераларни ўрнатиш жойи сифатида кўрсатилган.
Ўтган ауксион натижаларига кўра биз тўртта лотда ғолиб деб топилдик, яъни:/
1. Наманган вилояти, Пап тумани A373 М39 246+950;
2. Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани A373 М39 199+400;
3. Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани A373 М39 214 км;
4. Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани A373 М39 220+300.
ВМК-232 ҳужжатида, одатда, "йўл харитаси" дейилганидек, тадбирлар кетма – кетлиги аниқ белгиланган: зарур ҳужжатларни тасдиқлаш иштирокчилари, уларнинг ваколатлари ва ижро муддати кўрсатилган. Бу шуни англатадики, тартибга солинган вақт ичида республика аҳамиятида йирик автомобил йўлининг тўртта нуқтасида радар ва камералар ўрнатилади.
Ушбу лойиҳа истиқболли ва жуда муҳим йўналишни акс эттиради. Унда биз Ўзбекистон йўлларида ҳайдовчилар ва пиёдалар учун хавфсиз шароит яратиш бўйича асосий мақсадимизнинг амалга оширилишини кўрамиз.

CDS признана победителем в четырёх лотах
На основании Постановления Кабинета министров от 21.04.2021 г. № 232 «О дополнительных мерах по привлечению частного сектора в сферу обеспечения безопасности дорожного движения» (ПКМ-232) и при обеспечении Электронной торговой площадки «Электронный аукцион» в период с 17 по 18 апреля 2023 года наша компания приняла участие в аукционе на приобретение мест для установки специальных автоматизированных программно-технических средства фото- и видеофиксации. Данный официальный термин для удобства обозначен на площадке «Электронный аукцион» как места установки радаров и камер.
По результатам прошедшего аукциона мы признаны победителем в четырёх лотах, а именно:
1. Наманганская обл., Папский р-н A373 М39 246+950;
2. Ташкентская обл., Ахангаранский р-н А373 М39 199+400;
3. Ташкентская обл., Ахангаранский р-н А373 М39 214 км;
4. Ташкентская обл., Ахангаранский р-н А373 М39 220+300.
В документе ПКМ-232 чётко определена последовательность мероприятий, как принято говорить, «дорожная карта»: указаны участники согласования необходимых документов, их компетенции и сроки исполнения. Это означает, что в регламентированные сроки будет осуществлена установка радаров и камер в четырёх точках крупной автодороги республиканского значения.
Этот проект отражает в себе перспективное и исключительно важное направление. В нем мы видим реализацию нашей главной цели – создание безопасных условий для водителей и пешеходов на дорогах Узбекистана.