Car Detection Solutions тўртта лотда ғолиб деб топилди
Вазирлар Маҳкамасининг "йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш соҳасига хусусий секторни жалб этиш бойича қўшимча чора-тадбирлар тоғрисида 2021-йил 21-апрелдаги 232-сон қарори (ВМК-232) асосида ҳамда 2023-йил 17-18-апрел кунлари "Электрон ауксион" Электрон савдо майдончасида компаниямиз ўрнатиш учун ўринлар сотиб олиш ауксионида иштирок етди. Фото ва видео кайд этиш махсус автоматлаштирилган дастурий-техник воситалари. Қулайлик учун ушбу расмий атама "електрон ким ошди савдоси" сайтида радар ва камераларни ўрнатиш жойи сифатида кўрсатилган.
Ўтган ауксион натижаларига кўра биз тўртта лотда ғолиб деб топилдик, яъни:/
1. Наманган вилояти, Пап тумани A373 М39 246+950;
2. Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани A373 М39 199+400;
3. Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани A373 М39 214 км;
4. Тошкент вилояти, Оҳангарон тумани A373 М39 220+300.
ВМК-232 ҳужжатида, одатда, "йўл харитаси" дейилганидек, тадбирлар кетма – кетлиги аниқ белгиланган: зарур ҳужжатларни тасдиқлаш иштирокчилари, уларнинг ваколатлари ва ижро муддати кўрсатилган. Бу шуни англатадики, тартибга солинган вақт ичида республика аҳамиятида йирик автомобил йўлининг тўртта нуқтасида радар ва камералар ўрнатилади.
Ушбу лойиҳа истиқболли ва жуда муҳим йўналишни акс эттиради. Унда биз Ўзбекистон йўлларида ҳайдовчилар ва пиёдалар учун хавфсиз шароит яратиш бўйича асосий мақсадимизнинг амалга оширилишини кўрамиз.

Four bids awarded to CDS
On 17-18 April 2023, pursuant to the Cabinet Decree No. 232 (PKM-232) “On supplementary measures for private business engagement into traffic safety” dated 21.04.2021 and supported by the Online Bidding Platform, CDS tendered for “Purchase of deployment locations for special imaging and video recording automated software and hardware devices”. The Online Bidding Platform recognizes this formal term as radar and camera deployment locations for convenience sake.
Pursuant to the bidding procedures, four bids were awarded to CDS:
1. Pop District of Namangan region, highway A373, М39 246+950;
2. Ohangaron District of Tashkent region, highway А373 М39 199+400;
3. Ohangaron District of Tashkent region, highway А373 М39 214 km;
4. Ohangaron District of Tashkent region, highway А373 М39 220+300.
PKM-232 also details action sequence also known as “the roadmap”: relevant document endorsement parties, competencies and deadlines. In other words, four locations along the major highway of national significance will see radars and cameras deployed within a specified time.
This project is a reflection of a prominent and vital activities. We consider it as implementation of our primary objective - road safety for pedestrians and drivers in Uzbekistan.